Svenska Fotbollsspelare i Förenade Arabemiraten 2023/2024

Nr.NamnKlubbMarknadsvärdeKontraktÅlder
Mittfältare
10Moustafa ZeidanHatta FC12 miljoner kr2026-12-3125

Statistik

KlubbSäsongMgoalsassist
Malmö FF2023801
Malmö FF20221537
IK Sirius2022813
IK Sirius2021.2032
Jönköpings Södra IF20211012
Jönköpings Södra IF20202845
IK Frej Täby20191324
IF Brommapojkarna20181501
Syrianska FC2017.1311
Helsingborgs IF2017100
Helsingborgs IF2016200
Aston Villa U182015/2016
Aston Villa U182014/2015
Högaborgs BK2014117
Högaborgs BK201382
Statistiken avser endast ligamatcher1522426
 

One thought on “Svenska Fotbollsspelare i Förenade Arabemiraten 2023/2024

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *